Nu pot sa definesc saptamana incheiata decat ca fiind ciudata… M-au incercat sentimente de spaima, de dragoste, de usoara paranoia, de dor si nevoia de a fi cu ai mei. Am reusit sa ajung la ei exact dupa vestea atacurilor din Franta si asta mi-a redat o stare de echilibru, pentru ca efectiv am tot mai des senzatia ca lucrurile imi scapa de sub control si ca viata asta, asa cum o ducem noi, cu multe, putine, cu bucurii si tristeti, poate disparea intr-o clipa. Luam prea multe lucruri ca si cum ni s-ar cuveni, cand poate nici nu le meritam. Sau poate le meritam, dar nu apucam sa ne bucuram de ele…

Daca ma urmariti pe Facebook, poate ati citit explicatia pentru care povestea zilei de duminica apare luni: mi-am uitat incarcatorul de la laptop acasa si, cand sa ma ocup de acest articol, am ramas fara baterie. M-au incercat sentimente ciudate si contradictorii: pe de o parte, cred ca nu eram pregatita sa scriu articolul pe acest ton sambata seara, cand intentionam. Nu imi incarcasem deloc bateriile interioare, eram atat de debusolata de vestile din Franta si ma coplesise sentimentul ca oamenii si toate lucrurile de care ma bucur (sau poate nici macar nu sunt in stare sa ma bucur cum ar trebui) imi vor scapa printre degete, mai devreme sau mai tarziu. Pe de alta parte, mi s-a parut tare straniu sa nu am acces la net, mi-am lasat si telefonul deoparte si m-am bucurat de oamenii dragi pe care i-am vazut. Nu stiu daca am avut netul activ mai mult de 30 de minute pe drum, asa ca a fost o usoara dezintoxicare. Si m-a incercat si-o usoara vina pentru ca stiam ca anumite cititoare vor fi aici duminica dimineata si eu voi fi absenta… Sper sa ma iertati!

bijuterii-preferate

Am fost nedespartita de ceasul Avon si pandantivul in forma de cheita, le-am purtat continuu primavara trecuta si acum mi-a revenit dragul de ele. De ceva timp nu reusesc sa ma regasesc in garderoba pentru sezonul rece, cred ca ar trebui sa reasez totul, sa trec printre haine, sa le descopar si sa ies din uniforma blugi-pulover… Macar accesoriile au mai schimbat nota dezinteresata a tinutelor…

real-techniques-lip-brush

Vrei să primești postările mele pe email?

Abonare Newsletter

* Câmp obligatoriu.

Alina a dat o comanda pe Iherb acum doua saptamani, cand pensulele Real Techniques erau reduse, iar eu mi-am satisfacut pofta de care va povesteam aici: mi-am luat o pensula pentru ruj, care sa-mi usureze aplicarea rujului rosu. Comanda a ajuns in aproximativ 10 zile, motiv de bucurie, cu atat mai mult cu cat Iherb are o reducere de 10% la orice comanda in luna noiembrie. Am de gand sa profit de reducere si de livrarea rapida ca sa mai dau o comanda inainte de sarbatori.

tesori-doriente

dove

Am primit saptamana aceasta doua cadouri frumoase constand in produse de ingrijire. De la Tesori d’Oriente nu am incercat decat un gel de dus in urma cu cativa ani, dar produsele vor fi mult mai prezente in magazine si acum si in ritualul meu de ingrijire si rasfat. Dove m-a bucurat cu un set cadou cu produse din gama cu magnolie si fistic, preferata mea ca si aroma. Imi place si gelul de dus, am si uleiul pentru corp, iar acum voi avea ocazia sa incerc si lotiunea de corp.

Cred ca au fost un semn si m-au facut sa imi amintesc de ragazurile pe care obisnuiam sa mi le dau pentru rasfat si liniste, sa-mi amintesc ca trebuie sa o iau mai incet si sa-mi acord timp sa ma adun, sa ma regasesc si sa ies putin din ritmul ultimelor saptamani atat de agitate. Si-asa am ajuns la seara de vineri, despre care v-am povestit aici.

babyliss curl secret

Si din categoria jucariilor pentru oameni mari, de pe wishlistul meu am bifat un lucrusor despre care sunt sigura ca ati auzit deja: *ondulatorul automat Babyliss Curl Secret*. Vreau sa va povestesc in detaliu despre el, dar pentru ca entuziasmul a fost mare, din ziua in care l-am primit mi-am dorit sa-l incerc.

babyliss curl secret bucle

Am dat toate setarile la maximum si-am obtinut niste bucle foarte, foarte rezistente: m-am pieptanat de multe ori pe zi in ideea de a face parul sa se lase si buclele sa se desfaca (ca-n prima poza), dar in cinci minute se formau la loc, ca niste ineluse (ca in poza a doua). Foarte misto jucaria, chiar e simplu de folosit si clar o sa va povestesc despre ea foarte curand.

septembrie-joi-blog

Pe blog am vrut sa fie o saptamana plina si-am povestit despre sampoanele antimatreata pe care le-am incercat in ultimele luni si am dezvaluit ce am in portfard. V-am aratat si o oja minunata pentru toamna, SpaRitual Epicurean, si cam cum incerc eu sa ma rasfat intr-o seara de toamna.

fonduri-de-ten

La ultima curatenie am realizat ca am muuuuulte produse pentru ten, fonduri de ten, BB si CC Creams si m-am gandit ca, pentru a face comparatii intre ele si a vedea ce mi se potriveste si ce-mi place, ar trebui sa le port cate o saptamana pe fiecare, sa incerc sa le aplic cu mai multe tipuri de pensule, buretel si degete, si sa va impartasesc impresii. Despre cateva am scris deja si, in saptamana dedicata lor, o sa va spun duminica pe care l-am ales si daca mi s-au schimbat impresiile despre el. Pana atunci puteti citi reviews pe blog pentru Rimmel Match Perfection si Lasting Finish clasic, Revlon Colorstay, Gerovital Happines CC Cream, La Roche Posay Toleriane Teint Mattifying Mousse si Max Factor Skin Luminizer.

Nu pot sa inchei decat intrebandu-va:

Voi cum v-ati petrecut saptamana?

(Visited 1,131 times, 1 visits today)
Ți-a plăcut? Împărtășește și altora!