Buna sa va fie dimineata de duminica!

Eu am intarziat azi, din cauze de nani si de dansat pana tarziu aseara. Am fost invitati la nunta unor prieteni si, ca sa am motiv intemeiat de intarziere, am zis sa incep cu poza doveditoare! O cititoare m-a rugat sa prezint si tinutele pe care le-am ales, asa ca o sa o fac foarte succint, si pentru faptul ca nu am mai postat tinute pe blog atat de des cum o faceam candva. Stiti voi, pretentii de fashionista nu am, doar de femeie care-si doreste sa arate prezentabil cu ce poarta si ce are in garderoba.

tinuta-de-nunta

Rochie River Island (Raspberry) // Pantofi Ficosan // Perle Le Grand Jewels

Accentele au constat in perlele delicate, primite in dar la nunta, unghiile rosii decorate cu China Glaze Peppermint to Be si ca parfum Thierry Mugler Alien (l-am tot vazut redus in parfumerii online, daca vi-l doriti cu siguranta e mai accesibil acum decat era in urma cu cativa ani). Rujul e acelasi MAC Ruby Woo, il port cam la fiecare petrecere pentru ca imi scoate chipul in evidenta si rezista pana dimineata cu cel mult un mic retus.

Vrei să primești postările mele pe email?

Abonare Newsletter

* Câmp obligatoriu.

tunsoare-noua

Cu o zi inainte imi tunsesem pletele pentru ca nu mai aveam rabdare sa-mi usuc parul, incepuse sa dureze foarte mult. Am renuntat fara regrete la 10 centimetri, portiune care oricum era cam deteriorata, iar acum am o lungime care-mi permite in continuare sa il prind fara probleme. Spre exemplu, la petrecerea de aseara am avut o coronita impletita – din pacate, poza nu e foarte ilustrativa si imi pare rau ca nu l-am rugat pe Colegul de apartament sa-mi faca si un close-up in care sa fie mai evidente freza si machiajul.

fina-mea

Si ca sa fie mai elocventa diferenta de lungime, sa va arat si o fotografie de duminica trecuta. Trec repede de subiectul par, stiu ca privirea vi-a fost furata de mica mogaldeata cu care ne-am distrat noi, finuta noastra care a implinit un an. Oare faptul ca i-am luat din par a contribuit la decizia mea de a ma tunde? :) Ca sa mentin mica traditie a outfiturilor, desi poza nu e tocmai relevanta in acest sens, am purtat o bluza Stradivarius si o fusta cumparata pe 3 lei din targ, am uitat cum se numeste brandul. Rochia bebelusei este LC Waikiki.

trench-h&m-pulover-next-second-hand

Ca tot spuneam de targ, cititoarele mai vechi isi amintesc ca eu mai colind targul din Bacau in principiu ca insotitor al Colegului. El se uita dupa chestii Hi-Fi, eu ii tin companie si, cateodata, agat chilipiruri. Cred ca cel mai remarcabil pana de curand fusesera sandalele Geox, luate vara trecuta cu 30 de lei (le-ati putut vedea aici, sau aici). Ei bine, saptamana trecuta am dat de un trench H&M negru, intr-o stare excelenta si foarte fain din punctul de vedere al croielii (ajunge pana la genunchi si are o multime de detalii finute). Impreuna cu puloverul Next cu perlute si pietricele, au costat 20 de lei.

shaorma-facuta-acasa

Tot Colegul m-a pus in fata unei alte tentatii: isi facuse o shaorma acasa (varianta mai sanatoasa, cu legume si fara cartofi prajiti) si mi-a trimis asa o poza… Nu stiu, zau, daca intrebarea era retorica, dar cred ca intuiti ca am vrut si eu, normal!

bonjour-the-intalnire-bloggerite

Tot in ciclul placerilor culinare, ieri am pozat bunatatile cu care m-am delectat impreuna cu dragile mele prietene bloggerite, Alina si Cristina la Bonjour The. Am cerut un latte machiatto decofeinizat cu aroma de cocos – practic, nu prea a fost cafea, ci mai degraba o bautura desert. Iar in compania fetelor, de care nu m-am mai bucurat demult din lipsa de timp si sincronizare,

cod-rosu-bacau

Aparitia soarelui de ieri a fost inca un motiv de sarbatoare si cu siguranta a ajutat enorm la buna noastra dispozitie. N-aveti cum sa nu stiti ce prapad a fost cu ploile in Bacau, ma saturasem pana peste cap de umbrela mea, oricat de draguta ar fi fost, asa ca faptul ca a iesit soarele si s-au retras apele a fost ca o binecuvantare.

nivea-protect-&-bronze

N-am ajuns inca la performanta de a merge la plaja, chiar de vorbeam de soare, insa si cand o fi sa mergem, avem cu siguranta companie sub forma de SPF. Am primit un pachetel cu bunatati , doua spray-uri Nivea Sun Protect & Bronze cu SPF 50 si SPF 30 si un accesoriu de par Katerini Mou cu spice de grau.

ivatherm-dermatocosmetice

Si tot din ciclul de cadouri ale saptamanii, am primit si un back-up pentru gelul de curatare Ivatherm Ivahidra+ (o sa termin varianta de 250 ml dupa 4 luni, asa ca cel de 500 ml cred ca o sa-mi ajunga pana la sfarsitul anului). Alaturi ii stau doua creme Resveratrox V, cu care chiar incerc sa ma tin de treaba si sa le aplic zilnic pe zonele predispuse la vergeturi, un serum antiaging Ivatherm Sinergy (textura sa uleioasa ma inspira la un masaj usor al tenului) si celebra apa termala de Herculane, care se va dovedi o binecuvantare racoroasa in timpul verii.

Cam asa a decurs saptamana pentru mine, cu soare si ploi, momente de bucurie alaturi de prieteni si familie, o freza noua, mancare buna si surprize frumoase de la branduri la care tin.

Voi ce-ati facut saptamana asta?

(Visited 924 times, 1 visits today)
Ți-a plăcut? Împărtășește și altora!