I-am dat denumirea asta ca nu stiu cum sa-l numesc in romaneste, daca aveti o sugestie de nume, anuntati-ma!

Anyways, sambata am avut ceva timp liber si in lispa de alta ocupatie, am intrat pe youtube si-am cautat ceva tutoriale pentru ca ma duc in aceasta sambata la doua petreceri, un botez si o nunta, in Bacau nu cunosc nicio coafeza si, de ce sa nu fiu sincera, si pentru a face o mica economie (nu cunosc preturile in Bacau, dar stiu sigur ca sunt mai mari decat la Onesti).

Asadar, va arat o prima incercare, cu mentiunea ca nu e tocmai finisata, am considerat ca n-are sens sa imi bag fixativ doar pentru un test. Stiu ca pozele sunt cam proaste, dar eram singura acasa, m-am chinuit putin sa le fac cu nu stiu cate oglinzi si sper sa se inteleaga ceva. Aveti mai jos si tutorialul din care m-am inspirat, ca sa vedeti exact pasii urmati (este prima coafura).

 

Vrei să primești postările mele pe email?

Abonare Newsletter

* Câmp obligatoriu.

Cum vi se pare ideea? Mie mi s-a parut simplu de facut si suficient de elegant pentru contextul meu. De obicei, prefer sa-mi coafez parul in alte stiluri si sa il las desprins, nu sunt adepta cocurilor, dar pentru ca acum trebuie sa arat impecabil de la 14:00 la 5:00, am considerat ca e mai bine cu parul prins.

Planuiesc sa accesorizez cu o fundita maro (la culoarea rochiei) si sper sa reusesc sa finisez suficient incat sa-mi placa si sa ajung la petreceri cu parul asa.

V-ati face o astfel de coafura? Va inspirati de pe net cand e vorba de par?

(Visited 75 times, 1 visits today)
Ți-a plăcut? Împărtășește și altora!